به نام قدرت مطلق

روز سه‌شنبه جلسه اول از دور ششم سری کارگاه‌های آموزشی، خصوصی همسفران نمایندگی نیک‌آباد در تاریخ 96/11/24 با نگهبانی همسفر زهره، استادی همسفر سعیده و دبیری همسفر مهری با دستور جلسه وادی ششم رأس ساعت ۱۷ آغاز به کار نمود.

باید سعی کنیم با آموزش‌های صحیح بتوانیم دانایی خود را بالا ببریم و در صراط مستقیم حرکت کنیم و سعی کنیم تزکیه و پالایش را انجام دهیم و اینجاست که دیگر صدای روح را بیشتر می‌شنویم

خلاصه سخنان استاد: وادی ششم به من می‌گوید: حکم عقل را در قالب یک فرمانروای بزرگ کاملاً اجرا کنم. و به گفته آقای مهندس آخرین آرایش جسم فرمان فکر و عقل است. حالا اگر بخواهیم فرمان عقل را عملی کنیم باید کلمه کاملاً را در نظر بگیریم و به آن توجه کنیم یعنی اگر بخواهیم کاری را انجام دهیم به‌طور کامل انجام دهیم.

و این بستگی به آموزش‌هایی دارد که ما می‌گیریم و باید درست باشد. ما باید بدانیم که عقل همیشه در حال تکمیل شدن هست و باید آموزش‌های درست به آن بدهیم. خداراشکر می‌کنم که با آمدن به کنگره می‌توانم آموزش‌های صحیح را دریافت کنم و امیدوارم ابتدا آموزش پذیر خوبی باشم و در ادامه بتوانم در عمل آن‌ها را عملی کنم و به دانایی خودم اضافه کنم تا به‌فرمان عقل نزدیک شوم.

عقل مثل خورشیدی هست که به همه‌جا می‌تابد و آن حرارت و نورش به گیاهانی می‌رسد که سر از خاک درآوردند و آن‌هایی که در مرتبه نفس اماره هستند و کارهایشان بر اساس هوا و هوس باشد. مثل همان گیاهانی هستند که هنوز از خاک بیرون نیامده‌اند و کارهایشان بر اساس احساس هست و غیرمعقول است. تا وارد نفس لوامه بشویم یکسری کارها را دیگر انجام نمی‌دهیم و می‌توان گفت با ورودمان به کنگره به مرتبه نفس لوامه رسیده‌ایم چرا ؟ چون اینجا به مرحله‌ای رسیده‌ایم که خودمان را از کارهای ضد ارزشی که انجام می‌دادیم سرزنش می‌کنیم و می‌توانیم از آن نور بهره ببریم و دانایی خود را بالا ببریم و کارهای عقلانی و منطقی را انجام دهیم و وقتی بتوانیم در این مرحله قرار بگیریم به بالاترین مرتبه نفس که نفس مطمئنه هست می رسیم.

حال اگر در نفس لوامه بمانیم و فرمان عقل را اجرا نکنیم آن نفس می‌آید و بر عقل ما پیروز می‌شود و به‌طرف تاریکی‌ها می‌رویم. باید توجه داشته باشیم برای کشتی‌های بی‌حرکت موج‌ها تصمیم می‌گیرند.

از بدو تولد عقل همراه ما بوده و بعد از مرگ نیز باقی می‌ماند. چراکه جزء صور پنهان ماست و مغز که یک اپراتور یا یک مترجم هست. برای عقل جزء صور ظاهر ماست و با مرگ از بین می‌رود. باید بدانیم که عقل هیچ‌وقت اشتباه نمی‌کند مگر اینکه یکسری اطلاعات غلط به آن بدهیم. حالا این اطلاعات غلط چگونه به عقل داده می‌شود؟ وقتی‌که حس آلوده شود

حالا چگونه حس آلوده می‌شود؟ با افکار منفی و باکارهای ضد ارزشی که انجام می‌دهیم باعث می‌شود حس آلوده شود. وقتی حس آلوده شود اطلاعات غلط به عقل داده می‌شود و فرمان اشتباهی صادر می‌شود. چون حس اولین شروع به‌کارگیری عقل هست و هنگامی‌که حس آلوده شود ما نمی‌توانیم تفکر سالمی داشته باشیم و راه درست را از اشتباه تشخیص بدهیم. پس باید سعی کنیم با آموزش‌های صحیح بتوانیم دانایی خود را بالا ببریم و در صراط مستقیم حرکت کنیم و سعی کنیم تزکیه و پالایش را انجام دهیم و اینجاست که دیگر صدای روح را بیشتر می‌شنویم و روح یک مشاور است برای عقل که راه درست را به ما نشان می‌دهد. پس، از کارهای کوچک شروع کنیم تا بتوانیم در مسائل بزرگ‌تر هم تحت فرمان عقل باشیم و بتوانیم در زندگی موفق باشیم.

نگارش و تایپ: همسفر مریم (لژیون دوم)

ویرایش و عکس: همسفر مریم (لژیون چهارم)تاریخ : شنبه 28 بهمن 1396 | 05:14 ب.ظ | نویسنده : همسفر فاطمه | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.