به نام خالق زیباییها

برداشت از سی دی وظایف رهجو

یک رهجو احترام دارد ولی احترام یک دکتر یا مهندس یا قهرمان تیم ملی را ندارد  چیزی که در کنگره ارزش دارد درست سفر کردن است،مرتب بودن وبا انظباط بودن و وظیفه شناسی است.  برای به درمان رسیدن عشق و علاقه مهم است و اینکه باید به راهنما و سیدی ها و داروی oT اعتقاد داشته باشد وگرنه به درمان نمی رسد. 

مهمترین مساله برای ما این است که با محبت به قلبها وارد شویم و اینکه نمی شود با خشم و کینه وبا زورنمیشود وارد قلبها شویم . انسانها چهرهای گوناگونی دارند بعضی ها عصبانی وخشمگین وطوفانی هستند بعضی ها هم مهربان و دلسوز و چهره ای آرام دارند و اینکه هیچ انسان بدی وجود ندارد و بر اثر بعضی از مشکلات و مسائل باعث می شود یک انسان ازحالت آرام خشمگین شود ویا میشودکه یک انسان خشمگین بر اثر همین مساله متین یا آرام شود. برای مثال کسانی که نمی‌توانند حتی یک مورچه یا پروانه صدمه بزنند ممکن است بر اثر مساله گوناگون صد ها نفررا بکشد& همه واکنش ها به دست ماست و ما تعیین می کنیم خوب باشیم یا بد؛ما باید ببینیم که چگونه با دیگران برخورد می‌کنیم مثلا ممکن است ما با صحبت هایمان شخصی را تحریک کنیم یا انسانی رانسبت به دیگری پر کنیم پس باید به عمق حرفها توجه کنیم و به درون انسان ها برویم تا بتوانیم به تعادل برسیم

  وظایف رهجو

 در کنگره واژه ها را به درستی انتخاب کرده اند و سعی کرده اند هر کدام مفهوم و آگاهی خود را داشته باشند ،مثلا کسی که یک مصرف کننده است وسفر خود را آغاز می‌کند مسافر مینامند که قصد دارد به درمان برسد.

 حال کسی که مواد مصرف میکند و اعتیاد دارد مسافر است ،نه مسافر کسی است که میخواهد مواد مصرف نکند و درمانش را شروع کرده است. همسفر هم مفهوم خودش را دارد  و اینکه خود همسفر هم نیاز به آموزش دارد چرا که در طول مصرف مسافر ودر زندگی سیستم ایکس او هم خراب شده وضد ارزشی های زیادی از جمله غیبت ،دروغ،تهمت وغیره را در خود به وجود آورده است.  مرزبان هم مفهوم خود را دارد و مرز جغرافیایی شعبه ومرز قوانین و حرمت کنگره را در اختیار دارد. ودیدبان که باید کل موضوعات را در کنگره دیدبانی کند. ،درکنگره هم راهنما داریم وهم رهجو؛. راهنما کسی است که راه را نمایان میکند برای مثال وقتی میخواهید از کوهی بگذرید یکی از اهالی آنجا که سواد هم ندارد راه را به ما نشان می دهد چون او به راه آشنا است و اینکه در هر درجه ای هستیم باید به حرف های او گوش کنیم چرا که اگر گوش نکنیم ممکن است منجر به مرگ ما شود.   رهجو چه کسی است:کسی که جوینده راه است و دنبال راه میگردد تا راه را پیدا کند.  کسی که به کنگره می‌آید باید اسم یک رهجو را داشته باشد و برای همین آقای مهندس گفتند کسی که نمی‌خواهد رهجو باشد به درد ما نمی خورد.   و اگر کسی شخصی را به زور برای درمان بیاورد رهجو نمی شود.  یک رهجو خوب کسی است که به تفکر،اندیشه،پندار،گفتار وکردار نیک برسد.

  وقتی وارد کنگره میشویم تا سه جلسه تازه وارد محسوب میشود تا ببینید میتواند سفرش را آغاز کند یا نه و بعد از سه جلسه با حسش راهنما یش را انتخاب می کنند . بعد از انتخاب راهنما باید هدف داشته باشیم و هدفمان آموزش،تزکیه و پالایش باشد و اینکه درمان شویم.  باید به کنگره اعتقاد داشته باشیم.   یکسری قوانین در کنگره است که باید یک رهجو آنها را رعایت کند.  یک رهجو نمی تواند در دو گروه به صورت همزمان باشد.   یک رهجو به نفعش است که فکر کند یک راهنما خیلی می داند.   در کنگره هر کسی در هر شغلی که است  مثلا دکتر یا مهندس است برای کنگره فقط یک اسم هستند و۱۰ شاهی ارزش ندارد.

 یک رهجو احترام دارد ولی احترام یک دکتر یا مهندس یا قهرمان تیم ملی را ندارد  چیزی که در کنگره ارزش دارد درست سفر کردن است،مرتب بودن وبا انظباط بودن و وظیفه شناسی است.  برای به درمان رسیدن عشق و علاقه مهم است و اینکه باید به راهنما و سیدی ها و داروی oT اعتقاد داشته باشد وگرنه به درمان نمی رسد.  درمان اعتیاد کار بسیار سختی و پیچیده ای است و فقط میتوان در کنگره و عمل کردن به متد و آموز ش ها در کنگره آن را عملی کرد.  یک رهجو باید همیشه یک ربع زودتر سر کلاس حاضر شود و باید وقت شناس باشد.  یکی دیگر از وظایف رهجو خدمت کردن است چرا که با خدمت کردن به حال خوب میرسد.  باید در کنگره فقط این انتظار را داشت که به درمان برسیم برای مثال وقتی که پایتان شکسته و به بیمارستان می روید فقط پایتان را گچ میگیرند ودر بیمارستان برای ما زن نمیگیرند.    یک رهجو باید خودش،خودش را درست کند باید وظیفه ی سفر را خودش بر عهده بگیرد و از دیگران انتظار کمک نداشته باشد.تا بتواند درمان شود و وارد سفر دوم شود انشا الله.

 

نگارش : همسفر ربابه (لژیون دوم)تاریخ : دوشنبه 30 بهمن 1396 | 11:47 ق.ظ | نویسنده : همسفر مریم شفیعی | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.