به نام دانای راز

خلاصه سی دی نسخه پیچی

Image result for ‫تصویر سی دی نسخه پیچی‬‎

در مسئله اعتیاد نمی‌شود با زور و قدرت کاری انجام داد و کسانی که می‌خواهند برای چنین اشخاصی نسخه بپیچند با زور جواب نمی‌دهد و اگر( انسانی تفکرش جواب نمی‌دهد خوی وحشی گریش می‌زند بیرون)  برای اینکه بتوانیم نسخه پیچ خوبی باشیم باید به جسم ،روان وجهانبینی توجه کنیم و دیدگاه ونگرش خود را متعادل کنیم.

 

استاد ابتدای سخنانشان پارامتری  را خواندند که باید از قلبها وارد شد ابتدا باید بدانیم قلب چیست؟   قلب مرکز احساس وحس مشترک است.  وقتی می‌گوییم از قلب ها وارد شوید یعنی وارد احساس دیگران شوید.که احساس همان مرکز پنج حس مشترک است.   اگر کسی بخواهد وارد حس های انسان به طور مثبت شود باید یکسری خاصیت داشته باشد.  اولین چیزی که میتواند فردی وارد حس ها شود این است که باید فهمیده باشد و دیگر اینکه باید خلق وخوی محمدی داشته باشد ،یعنی خلق وخوی بالایی داشته باشد.  ما چه را باید بفهمیم ؟.  قوانین زندگی

 همان قوانین الهی که در تمام پیامبران مشترک است.   حالا می رویم سر قوانین زندگی که {علم و عکس العمل}  است.

 اگر ما بدانیم که مشکلی را که برای دیگران درست میکنیم دقیقا بر میگردد به خودمان آیا باز هم آن کار را انجام می دهیم؟ مثلا مشکلات مانند یک بومرنگ عمل میکنند ما هر کاری را انجام دهیم مانند بومرنگ می‌رود و دور می زند و بر میگردد به خودمان و اگر این را بفهمیم تمام مسائل حل می‌شود. 

 دومین کاری که می‌توانیم با آن وارد قلبها شویم محبت است.   اگر یک راهنما بخواهد وارد قلبها شود باید با محبت نسخه را بپیچد.  راهنما نسخه میپیچد تا شاگردان از ظلمت وارد نور شوند و اینکه شاگردان از مواد مخدر آزاد شوند.

 پس راهنما یک نسخه پیچ است که باید با( محبت ) وارد شود.    در مسئله اعتیاد نمی‌شود با زور و قدرت کاری انجام داد و کسانی که می‌خواهند برای چنین اشخاصی نسخه بپیچند با زور جواب نمی‌دهد و اگر( انسانی تفکرش جواب نمی‌دهد خوی وحشی گریش می‌زند بیرون)  برای اینکه بتوانیم نسخه پیچ خوبی باشیم باید به جسم ،روان وجهانبینی توجه کنیم و دیدگاه ونگرش خود را متعادل کنیم.

باید هر کاری را که انجام می دهیم جنبه آموزشی داشته باشد.   بعضی ها فکر میکنند کسانی که مواد مصرف می‌کنند از روی خوش گذرانی است. نه؛نود در صد از کسانی که مواد مصرف می‌کنند از روی بدبختی است که مواد مصرف می‌کنند.  افراد مصرف کننده ، مواد مصرف می‌کنند که چیز دیگری را درست کنند؛ مثلا قادر به انجام مسائل زناشویی نیستند مواد مصرف می‌کنند تا مسائل زناشویی حل شود ولی تا زمانی که مشکل را حل نکردی مشکلات حل نمی‌شود پس وقتی مشکل زناشویی حل شود مواد مخدر می‌رود کنار، یک فرد مصرف کننده خودش هم از مواد بیزار است.   

وقتی ما میخواهیم نسخه بپیچیم باید فکر همه چیز را بکنیم واز همه بدتر در نسخه  پیچی تغییر نگرش است  باید نگاه مان را نسبت به دیگران اصلاح کنیم.

 برای نسخه پیچی باید اطلاعات مان را زیاد کنیم و آنها را به کار بگیریم.

 باید پیام هایی که داده می‌شود جذبش کرد و بعد در کلام به کار برد.

مثلا آنچه هست محبت است و آنچه نیست ظروف تهی است.

وقتی جذبش کردیم در کلام ها به کار ببریم یعنی از محتوای آن استفاده کنیم. 

تمام ناکامی‌های انسان، شکست انسان، دو قطبی شدن انسان، اسکیزوفرنی شدن انسان،  افسردگی، کینه، و۰۰همه مربوط به شناخت انسان است پس مهمترین کار (شناخت) انسان است.

اصولا انسانهای مصرف کننده انسانها ی با محبت و فهمیده ای هستند که از بد حادثه گرفتار مواد مخدر شده اند و حالا از یاد رفته اند. این ها نیاز به کمک دارند یعنی همه چیز باید با تفکر باشد، با تعلق باشد. نباید هیچ کاری را دیمی بکنیم. باید توأم با محبت و حساب شده و بلاعوض باشد.

هر چیزی که در صراط مستقیم باشد، در جهت انسان باشد،.  و اگردر جهت خیر باشد هیچ وقت مشعلش خاموش نمی‌شود چون در صراط مستقیم است.

وقتی روی آدمهایی که از نظر جامعه بدترین آدمها هستند کار کنی و به صالح‌ترین آدمها تبدیل شوند آن وقت نسخه پیچی جواب داده است و در این راه اگر قدرت الهی نباشد رو به زوال می رود پس قدرت الهی میتواند به ما کمک کند. 

 

نگارش: همسفر ربابهتاریخ : یکشنبه 6 اسفند 1396 | 08:35 ق.ظ | نویسنده : همسفر مریم شفیعی | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.