«به نام قدرت مطلق الله»

خلاصه سی دی سیر وسلوک


 
وقتی در جهت خیرِ انسانها حرکت می کنیم و عمل می کنیم،خوبی و بدیش را هر لحظه می بینیم و باید صدا و زبان یکی بشوند.

جلسه ی قبل در مورد محبت که محور اصلی بود صحبت کردیم،که اگر بین انسان ها پیوند محبت نباشد هیچ چیز نیست.

ما در شرایط موجود برای بالا رفتن و تکامل انسان مکتب های زیادی داریم که می خواهد انسان را صعود بدهد.اما چیزی که لازم است،ما باید بدانیم در زندگی چه می خواهیم؟از زنده بودن و حیات خود چه می خواهیم؟که اگر آن را خوب بررسی کنیم میتوانیم راه را پیدا کنیم.

هدف و هدف گذاری نقش بسیار مهمی دارند،حتی اگر خواستیم عارف یا پزشک هم بشویم باید بدانیم برای چه می خواهیم این کاره شویم،که اگر مشخص باشد به نتیجه می رسیم.

فکر بزرگ ما در کنگره60 این است که یک تفکر و اندیشه را روی افرادی آغاز کردیم که در جامعه غیر قابل برگشت و غیر قابل درمان هستند.پس ما این تفکر را روی خودمان اجرا کردیم و نتیجه هم خوب و قابل قبول بود.به این دلیل که مسئله را در سه بعد جسم،روان،جهان بینی دیدیم و در یک بعد دیده نشد.امروز به این نتیجه رسیدیم که تربیت انسان باید روی این سه بعد باشد و اگر فقط روی یک بعد باشد نادرست است و به مشکل بر می خوریم.

پس در کل باید ببینیم از زندگی چه می خواهیم؟

گاهی اوقات همه چیز از زندگی می خواهیم ولی زندگی نمی کنیم.آینده ای که در پیش داریم دیروز ماست و زندگی کردن را باید یاد بگیریم،حس کنیم،درک کنیم واز آن لذت ببریم.پس ما همه چیز از زندگی می خواهیم ولی خود زندگی را فدای همه چیز کرده ایم،باید یاد بگیریم زندگی کنیم و بگذاریم دیگران هم زندگی کنند و این جنگ بزرگ بین انسانهاست.

با ظاهر سازی و خود سازی و ذکر نمیشود و باید راهی را پیدا کنیم و خودمان را مقصر بدانیم.اگر در مسیرمان دچار اشتباه شدیم خودمان و دیگران را ببخشیم و بدانیم که مسبب اکثر مشکلات خودمان هستیم .در کنگره هم به کسی که فقط سی دی گوش کند آزادی و رهایی نمیدهند،به کسی میدهند که روی خودش کار کند و پالایش انجام بدهد و کسی که در سفر باشد و پله هایش را به موقع کم کند و خطا و اشتباه نکند.

اینها مجموع مسائلی هستند که در زندگی کردن باید ببینیم چگونه هست؟فقط با یک سری مسائل ظاهری به نتیجه نخواهیم رسید و بهشت را به بها می دهند به بهانه نمی دهند.راه و مسیر تکامل انسانها ادامه دارد و زندگی پایان پذیر نیست.مسیر کنگره هم پایان نا پذیر است،آغازی نموده است که پایانش در اختیار ما نیست.ما در کنگره در بخشهای مختلف کار میکنیم و به قدرت و توان مالی اهمیت میدهیم.البته مسائل مالی مهم هست ولی به تنهایی نه و نیاز به آموزش دارد و مسائل جسم،روان و جهان بینی هم هست.

وقتی در وادی پنجم میگوید بازگشت از ضد ارزشها،خودداری،صبر،قناعت و پس انداز یعنی مسائل مالی هم ردیف با مسائل معنوی قرار می گیرد.ما آن چه را آموزش می دهیم که از آن عبور کرده باشیم و مهم است که آموزش درست بدهیم که نسل های بعد از این آموزشها درست استفاده کنند.کارها باید به موقع و سریع انجام شوند،کارها را باید پیش بینی کرد.کاری که مانده بشود مثل غذای مانده می ماند.

هر کار و هر چیزی باید به اندازه ی ظرفیت به هر کسی داده شود تا مشکل و تخریب ایجاد نکند،یکی از مشکلات ما این است که مشاغل و کارهایی که به افراد می دهند ظرفیتش را نداشته اند.الهام هم همین طور است و به کسی میشود که روی کاری متمرکز باشد و روی آن حرفه کار کند.اگر بخواهید یک کار را زود و فوری به انجام برسانید امکان پذیر نیست،در هر ایستگاهی مسائل باید مورد تقویت قرار بگیرند و همه چیز بازرسی شوند و برنامه ریزی شوند.

وقتی در جهت خیرِ انسانها حرکت می کنیم و عمل می کنیم،خوبی و بدیش را هر لحظه می بینیم و باید صدا و زبان یکی بشوند.همین صوت،نور و حس به کمک ما بیایند.

پس زندگی پایان ندارد و انتقال از جهان به جهان دیگر است و بعد از انتقال هم با کسانی که دوستشان دارید مثل فرزند و همسرکه دارای هدف مشترک هستیم خواهیم بود.

پس درنتیجه بین افرادی که محبت برقرار است بعد از پایان این جهان در جهان دیگر هم برقرار خواهد بود و گر نه دیگر ارتباط قطع میشود.


نگارش و تایپ :همسفر سعیدهتاریخ : دوشنبه 21 اسفند 1396 | 12:31 ب.ظ | نویسنده : همسفر مریم شفیعی | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.