«به نام قدرت مطلق الله»

قسمتی از سی دی شهر وجودی

دررابطه باالهام از رمضان

Image result for ‫برای کنگره 60 تصاویر ماه رمضان‬‎

روزه گرفتن فقط تشنگی و گرسنگی کشیدن نیست،حتی اصل روزه فقط عبادت نیست،اصل آن برنامه ریزی است برای شهر وجودی.

در روزه گرفتن چربی ها و مواد اضافی و سموم بدن دفع می شود،یعنی فرصتی است که انسان بدن خود را بازسازی کند و مواد اضافی را از بدن بیرون کند،مثل آشغالهایی که در شهر ریخته و جمع می کنند. معده هم مثل یک دیگ است و باید به آن فرصت بازسازی بدهیم و مدتی خالی باشد.

روزه چون خاصیت بازسازی برای بدن را دارد تحت عنوان یک عبادت محسوب می شود.مثل نماز که در هر شبانه روز 17 رکعت می خوانیم و همین خم و راست شدن بهترین و حداقل ترین نرمش است.هیچ عبادتی نیست که جهت بیهودگی باشد و پشت آن حکمت دارد.

خواص دیگر روزه این است که به بعضی چیزها«نه» می گوییم،مثلا در مقابل آب خوردن و یا هر چیز خوردنی دیگر و این یک تزکیه ی نفس است،چون گاهی اوقات به یک لیوان اب نمی توانیم نه بگوییم.پس کسی که روزه را بیهوده فرض می کند نمی تواند در تابستان به یک لیوان آب نه بگوید.

مسئله دی.اس.تی  یک روزه است و ماه رمضان الگوی کنگره 60 است،چون کنگره 60 از ماه رمضان شروع شد و در ماه رمضان کنگره یک جو دیگری دارد و هر کس به نوبه ی خود روزه می گیرد.در دی.اس.تی روزه مواد است،مقدار و زمان آن مشخص است و بیشتر  نمی شود خورد،ولی در روزه گرفتن موقع سحر و افطار هر چقدر خواستیم می خوریم.

روزه در کنگره 60 در صدی است و آقای مهندس می گویند من شیخ (معلم) آنهایی که روزه استاندارد و درست می گیرند نیستم و شیخ روزه نگیرها هستم و کسانی که روزه نمی گیرند و کاری که خودم هم کردم و روی فتوای بعضی از علما انجام دادم.به مصرف کننده می گوییم تو به خاطر مصرف روزه نمی گیری،روزه بگیر و طبق جدول مواد مصرف کن.

سفر اولی ها نباید ا.تی را کم و زیاد مصرف کنند و سطحی فکر کنند و روزه بگیرند،چون این افراد مریض هستند و باید قبول داشته باشند،چون خداوند هم می گوید در صورت مریض بودن روزه نگیرید.پس سفر اولی ها سفر خود را خراب نکنند و ا .تی را در زمان خودش مصرف کنند.

روزه گرفتن جزء فرامین الهی است برای:عبادت،سالم بودن،طول عمر داشتن.

نگارش و تایپ:همسفر سعیده تاریخ : یکشنبه 23 اردیبهشت 1397 | 05:30 ب.ظ | نویسنده : همسفر سعیده | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.