روز پنج‌شنبه مورخ 97/3/31 جلسه هشتم از دور بیست و دوم سری کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60  نمایندگی نیک‌آباد ویژه مسافران و همسفران با دستور جلسه وادی دهم و تأثیر آن روی من با استادی کمک راهنما مسافر حسن نگهبانی کمک راهنما مسافر مهدی و دبیری مسافر علی رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

من وقتی بخواهم تغییر کنم باید جهت خود را 180 درجه تغییر دهم و باید خواسته درون داشته باشم وقتی وارد کنگره می‌شوم روش DST  به من می‌گوید حق انتخاب را از شریکت بگیر و خودت صاحب شهر وجودت باش


خلاصه سخنان استاد:

سلام دوستان حسن هستم یک مسافر:

دستور جلسه امروز دو بخش است بخش اول وادی دهم و تأثیر آن روی من و بخش دوم تولد یک سال رهایی آقای حبیب‌الله

وادی دهم و تأثیر آن روی من: اگر کمی به وادی‌های قبل برگردیم در مورد نقطه تحمل، مسیر راه، حکم عقل را در غالب فرمانده اجرا کردن، تفکر قدرت مطلق حل نیست، مسئولیت به خداوند ندادن، خودمان برای خودمان فکر کنیم، وادی دوم که ما را از ناامیدی خارج می‌کند و وادی اول که از تفکر کردن می‌گوید، اگر این‌ها را کلمه به کلمه کنار هم قرار دهیم می‌توانیم از خودمان بپرسیم که در وادی دهم چه مسئولیتی داریم؟

در وادی دهم گفته است که انسان اختیار دارد. در عمیق‌ترین نقطه تاریکی که آقای امین در سی دی شرک می‌گویند همیشه یک نقطه‌ای برای برگشت وجود دارد چرا؟ چون انسان اختیار دارد.

چرا اختیار از یک مصرف‌کننده گرفته می‌شود؟ چون وقتی مصرف‌کننده شدم مواد را شریک خود قرار داده و این کار باعث می‌شد دامنه ارتعاشات روزبه‌روز بیشتر شود و سهم من از اختیار خودم گرفته شود به‌اندازه‌ای که اگر می‌خواستم به مسافرت بروم یا هر کاری می‌خواستم بکنم مواد برای من تصمیم می‌گرفت و اختیار را از من گرفته بود.

در وادی دهم از تغییر، تبدیل و ترخیص گفته‌شده است من وقتی بخواهم تغییر کنم باید جهت خود را 180 درجه تغییر دهم و باید خواسته درون داشته باشم وقتی وارد کنگره می‌شوم روش DST  به من می‌گوید حق انتخاب را از شریکت بگیر و خودت صاحب شهر وجودت باش مانند آقای حبیب‌الله که حالا صاحب شهر وجودش است وقتی‌که وارد کنگره شدم همان‌گونه که مسیر اعتیاد را طی کردم باید کم‌کم روی پله‌های 21 روزه به روش DST  سهمی را که به مواد مخدر داده‌ام را ذره‌ذره بگیرم. وقتی قهر را شریک مهر، محبت را شریک نفرت، دروغ‌گویی را شریک راست‌گویی و ... قراردادم وقتی بخواهم برگشت کنم باید ذره‌ذره خود را تغییر دهم و تبدیل به یک مسافر شوم و وقتی تبدیل به یک مسافر شدم باید تک‌تک قوانین کنگره را رعایت کنم و فرمان‌بردار راهنما باشم و وقتی کم‌کم مواد قطع می‌شود وارد سفر دوم می‌شوم که بعد از مرحله تغییر، تبدیل به مرحله ترخیص می‌رسم که همان رهایی است رهایی از دروغ، نفرت و ...که همراه با تزکیه و پالایشی است که انجام‌شده است. در کنگره میگویند دو سفر الزامی است برای ترخیص شدن از مواد مخدر سفر اول الزامی است  وقتی این سفر انجام شد طبق قوانین کنگره ترخیص می‌شود و وارد سفر دوم می‌شود.

بخش دوم، تولد یک سال رهایی آقای حبیب‌الله: که این افتخار نصیب من شد که من را به‌عنوان کمک راهنما انتخاب کردند ایشان در ابتدای ورود به کنگره خیلی حالش بد بود قرص می‌خورد و مصرف مواد مخدر داشت و افسردگی شدیدی داشت و همیشه می‌گفت آیا از این افسردگی نجات پیدا می‌کنم و خوب می‌شوم؟ خاصیت خوبی که داشت این بود که بسیار منظم بود، در جلسات مرتب حضور داشت و تمام پله‌هایی را که به او می‌دادم کاملاً رعایت می‌کرد و بهانه‌گیری نمی‌کرد و به کنگره‌ی 60 کاملاً اطمینان داشت.

بچه‌هایی که بعد از سفر دوم می‌مانند یکسری خصوصیاتی دارند نسبت به کسانی که بعد از رهایی می‌روند فردی که رها می‌شود مطمئناً سی‌دی‌ها را نوشته و فرمان‌بردار خوبی بوده است، از فرمان سرپیچی نکرده تا توانسته به یک سفر دومی تبدیل شود مانند آقای حبیب‌الله و حالا هم اولین سال رهایی‌اش است من این روز را به خودش، همسفرش، راهنمای همسفرش به ایجنت محترم شعبه، مرزبانان و تمام عزیزانی که مشرف شدید و دست‌به‌دست هم دادید تا او به رهایی برسد تبریک عرض می‌کنم. همه در رهایی او نقش داشتید چون ما درمان گروهی داریم و یک رهایی حاصل دست همه است امیدوارم در ادامه خدمتگزار خوبی برای کنگره باشد.
آرزوی آقای حبیب‌الله و همسفرشان:

سلام دوستان حبیب هستم یک مسافر؛ از صمیم قلب از خدا می‌خواهم تمام کسانی که در مخمصه‌ی اعتیاد گیرکرده‌اند راه رهایی برایشان باز شود.

سلام دوستان سعیده هستم یک همسفر؛ آرزو می‌کنم تمام مسافران و همسفران که به کنگره می‌آیند ناامید نشوند و دست‌پر برگردند.

خلاصه سخنان آقای حبیب‌الله:

بسم‌الله الرحمن الرحیم: ان مع العسر یسرا؛ آسایش و آرامش و پیروزی نصیب کسانی می‌شود که در برابر سختی‌ها صبور هستند و مقاوم.

سلام دوستان حبیب هستم یک مسافر؛ ابتدا از تمام عزیزانی که در این مراسم شرکت کرده‌اند تشکر می‌کنم، نمی‌شود کسی را پیدا کرد که بگوید من در طول زندگی مشکلی نداشتم چون رسم زندگی به این‌گونه است که همیشه توأم با مشکلات و موانع است و دست‌وپنجه نرم کردن با مشکلات است که انسان را به جلو پیش می‌برد و انسان می‌تواند مس وجودی خود را به طلا تبدیل کند و خود را در برابر امتحانات محک بزند ولی سختی‌ها و مشکلات دودسته هستند، یک دسته از آن مشکلات است که روزمره با آن سروکار داریم و باکمی حوصله و مقاومت می‌توانیم آن‌ها را پشت سر بگذاریم  ولی بعضی از آن‌ها متأسفانه چنان بزرگ و عظیم است که انسان‌های بزرگ هم زیر آن مسئولیت شانه خالی می‌کنند و این مسئله درمان اعتیاد یکی از آن‌هاست که واقعاً یک دنیا با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند اگر انسان بخواهد در برابر این مشکلات پیروز باشد باید نگرش درستی داشته باشد و آن نگرش این است که به خودباوری و خداباوری برسد که من در کنگره به آن رسیدم  و فهمیدم این مشکلی است که خودم با دست‌های خودم درست کرد باید مسئولیت را به عهده بگیرم و آن را حل کنم. دوم خداباوری است که اگر من قبول داشته باشم که نیروی مافوقی هست  که در همه‌ی احوالات نگهبان من هست و اگر در صراط مستقیم و فرمان عقل باشم خداوند کمکم می‌کند.
من هم مثل خیلی از شما باحال خرابی وارد کنگره شدم چون مصرف قرص خیلی بدتر از مصرف مواد است، خیلی از راه‌ها را انتخاب کرده بودم و ناموفق بودم فکر می‌کردم کنگره هم به همین شکل است ولی خوشبختانه یکی از مکان‌هایی که در طول عمر نصیبم شد کنگره 60 بود و به این خودباوری رسیدم  که اگر بخواهیم می‌توانیم این مانع سخت را درمان کنیم. اول از خدا تشکر می‌کنم سپس از بنیان کنگره 60 و خانواده‌شان، کمک راهنمای خودم و کمک راهنمای سیگارم آقای حسن، کمک راهنمای همسفرم و تک‌تک اعضای کنگره و کسانی که ما را در این جشن همراهی کردند تشکر می‌کنم. از خانواده‌ام بسیار مچکرم که تمام سختی‌ها به دوش آن‌ها بود و با جهل و ناآگاهیم خیلی اذیتشان کردم از آن‌ها حلالیت می‌طلبم و از همسفر عزیزم و همسفران کوچکم مریم و زهرا که همیشه من را همراهی کردند تشکر می‌کنم و از خداوند می‌خواهم که فرصت جبران این‌همه سختی را به من بدهد.

صحبت‌های کمک راهنما خانم مریم:

سلام دوستان مریم هستم کمک راهنمای یک همسفر؛

خداوند را شاکرم که باز شاهد جشن تولد دیگری در این شعبه هستیم تبریک می‌گویم به آقای حبیب‌الله و کمک راهنمای محترمشان آقای حسن و به خانم سعیده عزیز که نشانه‌ی بارزی از صبر هستند. دستور جلسه امروز وادی دهم است،  صفت گذشته در انسان صادق نیست چون جاری است انسان وقتی بخواهد تغییر کند باید بداند کار ساده‌ای نیست و زمان می‌برد و شاید همراه با رنج باشد. کسی که مصرف‌کننده می‌شود به‌نوعی شریک دارد و اختیارش دست مواد و نیروهای شیطانی و منفی است و نیاز دارد به آموزش و کسی که در کنارش با حس خوب و مثبت او را همراهی کند که اگر همسفر داشته باشد و او نیز مورد آموزشهای کنگره قرار بگیرد می تواند در روند درمان تاثیر گزار باشد . خانم سعیده از ابتدای شروع سفرشان فرمان‌بردار خوبی بودند و توانستند خیلی از تغییرات را در خودشان انجام دهند و با رفتارشان توانستند در عملکرد مسافرشان هم تأثیر بگذارند. یک همسفر که به کنگره بیاید بهتر می‌تواند مسافرش را همراهی کند و به نظر من کسی که در کنگره همسفر دارد راحتتر سفر میکند و سر حالتر و شاداب تر هستند و امیدوارم مسافران از آقای حبیب‌الله الگو بگیرند و در این سفر همسرشان را نیز همراه کنند تا سفر خوبی داشته باشند.

صحبت‌های خانم سعیده:

به حمدالله اگر دیدیم رنجی                  در آخر یافتیم این‌طور گنجی  

به‌دشواری چنین گنجی توان یافت    بلی کی گنج بی‌رنجی توان یافت 

سحرخیزی بسی کردم چو خورشید           که زر گردید خاک راه امید

سلام دوستان سعیده هستم یک همسفر؛ من هم این تولد را تبریک می‌گویم به آقای مهندس و خانواده‌ی محترمشان و تک‌تک اعضای کنگره و هم‌چنین به کمک راهنمایان خوبمان آقای حسن و خانم مریم و کمک راهنمای سیگار مسافرم آقای حسن و تشکر می‌کنم از همه‌ی عزیزانی که زحمت ما را به دوش کشیدند به‌جرئت می‌توانم بگویم در این مدتی که با آقای حبیب الله زندگی کردم تنها فردی که از او حرف‌شنوی داشتند کمک راهنمایش آقای حسن بود و از هیچ‌کس حرف‌شنوی نداشت و برای همین هرگز مسئله‌ی اعتیاد مسافرم را به کسی نگفتم چون می‌دانستم وضع را بدتر می‌کند و آقای حسن تنها کسی بودند که هرچه می‌گفتند اجرا می‌کردند. از خانم مریم عزیز سپاس‌گزارم که باراهنمایی‌هایشان به من خیلی کمک کردند و یک تشکر ویژه می‌کنم از مسافرم که یک زندگی دوباره به من بخشیدند و من تغییرات را در مسافرم دیدم و تیتر وادی دهم را من همسفر درک می‌کنم که به کنگره آمدم و صفات بد مسافرم را بخشیدم.

تجربه خودم را می‌گویم که از ابتدای سفر آقای حبیب‌الله، من به کنگره نیامدم او خیلی خوب سفر می‌کرد و به مناسبت جشن همسفر به کنگره آمدم و با این مکان مقدس آشنا شدم و گفتم فقط همین یک‌بار را می‌آیم و دیگر نمی‌آیم چون ترس از آبروریزی داشتم، حتی بعدازاینکه دوباره آمدم خودم را تا سه ماه با اسم دخترم معرفی کردم و بعد از مدتی حسم نسبت به کنگره و مسافرم عوض شد و در کنگره ماندگار شدم و آموزش‌ها را گرفتم و حالا درکشان می‌کنم چون حسم را نسبت به ایشان عوض کردم وقتی دیدم که مسافرم خوب سفر می‌کند و رفتارش هم‌تغییر کرده یک حس انتقام‌جویی داشتم و منتظر رهایی او بودم تا تلافی کنم و حضورم در کنگره باعث شد که دید و حسم را تغییر دهم و مسافرم را ببخشم  و به همه‌ی مسافرانی که همسفر ندارند پیشنهاد می‌کنم که همسفر خود را بیاورند تا حس خوب زندگی کردن را در اینجا آموزش بگیرند و سفر خوبی در کنار همدیگر داشته باشند و اینکه بتوانیم خدمتگزار خوبی برای کنگره باشیم در کنگره جایگاه همسفر با مسافر متفاوت است و اگر من خواسته داشته باشم می‌توانم تغییرات را در خودم به وجود بیاورم و در کنگره همه‌ی افراد دست‌به‌دست هم می‌دهند تا یک نفر به رهایی برسد و نتیجه‌اش چنین جشن می‌شود و امیدوارم که همه این جایگاه را تجربه کنند. از خانم شهلا بسیار تشکر می‌کنم که ایشان کمک راهنمای اول من بودند و همه زحمت‌های من به دوش ایشان بود و اگر در کنگره ماندم مدیون ایشان هستم. در آخر از همه‌ی دوستانی که ما را در این جشن همراهی کردند تشکر می‌کنم و از مسافرم سپاس‌گزارم که راه کنگره را برای من باز کردند و از فرزندان عزیزم تشکر می‌کنم که به خاطر بچه‌ها بود که توانستم مشکلات را همه تحمل‌کنم و به رهایی برسیم.

سلام دوستان زهرا هستم یک همسفر؛

من هم تولد یک سال رهایی پدرم را به خودش، کمک راهنمای محترمشان آقای حسن و کمک راهنمای مادرم خانم مریم و همه‌ی اعضای کنگره تبریک میگویم.
تاریخ : شنبه 2 تیر 1397 | 09:20 ق.ظ | نویسنده : همسفر مریم شفیعی | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.