به نام قدرت مطلق الله

(خلاصه سی دی شگفتی)

استاد آقای مهندس

در جهان همه چیز طبق حساب و کتاب است که اگر از محدوده ی خود عبور کنند کله پا خواهند شد.سیستم طوری برنامه ریزی شده که خود را کنترل میکند و هر چیز بر مبنای ،خواست، تقدیر و فرمان الهی به وجود می آید؛ فرمان الهی برای مسائل خاص است، اگر از سیستم عبور کنیم به ما ضرر میزند

ما به چگونگی به وجود آمدن هستی فکر نمی کنیم. ما راجع به شگفتی ها که بسیار زیاد است هیچ فکری نمی کنیم.چون برای ما عادی شده است،اما با تفکر میتوان آن را درک کرد.اگر به کره ی زمین نگاه کنیم می بینیم که میان آسمان معلق است و چرا ما به پایین پرت نمی شویم؟ باید تدبر و تمرکز کنیم.ا

گر به شتر نگاه کنیم در صحرا می تواند بدون آب و غذا ادامه بدهد و معدن چربی را در کمر خود دارد و همین طور پاهای پهنی دارد که در ماسه فرو نمیرود و گردن او بسیار بلند است،ت ا بتواند فاصله های دور را نگاه کند،آیا تا حالا به شتر این چنین اندیشیده ایم؟ اگر به تمام هستی نگاه کنیم می بینیم که تمام آنها شگفتی هستند، اگر به زمین زراعتی نگاه کنیم می بینیم که همه از یک زمین هستند و از یک چشمه آب میخورند و از یک آفتاب بهره می برند ولی در هر  زمینی انواع محصولات مانند میوه ، علوفه، غلات و...برداشت میشود که خود یک شگفتی است.

در جهان همه چیز طبق حساب و کتاب است که اگر از محدوده ی خود عبور کنند کله پا خواهند شد.سیستم طوری برنامه ریزی شده که خود را کنترل میکند و هر چیز بر مبنای ،خواست، تقدیر و فرمان الهی به وجود می آید؛ فرمان الهی برای مسائل خاص است، اگر از سیستم عبور کنیم به ما ضرر میزند مثلا باید غذا به اندازه خورد که اگر بیشتر از حد بخوریم بدن دچار مشکلاتی از جمله چاقی خواهد شد که در صور آشکار است. درصور پنهان هم اگر از سیستم خارج شویم دچار مشکل میشویم، مثلا هنگامی که دروغ می گوییم چه کسی ضرر می کند؟ممکن است در کوتاه مدت به ما کمک کند ولی در آخر به خودمان ضرر می زنیم. اگر به دیگران محبت کنیم این محبت به خودمان بر میگردد. ما هر چه را که کاشتیم برداشت میکنیم.اگر به دیگران کمک نکنیم در مقابل کسی هم به ما کمک نمیکند.

ما اگر می خواهیم زندگی خوبی داشته باشیم باید خوب زندگی کنیم،باید هر خوبی راکه برای خودمان می خواهیم برای دیگران هم بخواهیم چرا که به خودمان بر می گردد. اگر غیبت کردی راجع به تو هم غیبت میشود،اگر تهمت زدی به تو هم تهمت زده میشود.

 هر چیز در دنیا کار مخصوص به خود را دارد مثلا قاشق یا چنگال نمی تواند به جای آچار یا پیچ گوشتی باشد. ما باید به اهداف اصلی در زندگیمان فکر کنیم، باید به صورپنهان و صورآشکار خود توجه کنیم تا به نتیجه برسیم. برای موفقیت در زندگی باید به فرامین و قوانین احترام بگذاریم و آنها را اجرا کنیم.

در کنگره اگر به قوانین احترام بگذاریم و آنها را اجرا کنیم می توانیم اعتیاد را ترک کنیم.کنگره مثل گردباد است وقتی به چرخش در می آید اول همه ی زائده های حَلَبی و کهنه به کنار پرت میشوند و در میان گردباد باز افراد منفی به بیرون پرتاب می شوند و افرادی به مرکز گردباد می رسند که خالص و پاک باشند. آنها که در صراط مستقیم قدم نهاده اند از آنجا عروج و صعود می کنند.

 

به قلم: همسفر ربابه

تایپ: همسفر سعیدهتاریخ : پنجشنبه 20 مهر 1396 | 12:13 ب.ظ | نویسنده : همسفر سعیده | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.