تبلیغات
وب لژیون همسفر مریم - در باب دستور جلسه هفتگی (ازدواج)

 

به نام خالق زیباییها

ازدواج

Image result for ‫جملات زیبا در مورد ازدواج‬‎

دستور جلسه ازدواج یکی از دستور جلساتی است که در سال تحصیلی جدید کنگره 60 در مورد آن برای اولین بار بحث و گفت و گو می شود . آقای مهندس فرمودند متاسفانه سن ازدواج جوانان ما زیاد شده و همین امر باعث می شود در آینده نسل جوان کمتری داشته باشیم و ایشان در ادامه فرمودند در این هفته باید در مورد مشکلات و اینکه چرا مسئله ازدواج به طول می انجامد یا ازدواجی صورت نمی گیرد صحبت شود.

همینطور که می دانیم طبیعت بهترین الگو برای ما انسانهاست چرا که ما هر چه را در طبیعت می بینیم درون ما نیز وجود دارد. ازدواج از کلمه زوج می آید و زوج یعنی جفت و خداوند در هستی همه چیز را جفت جفت آفریده که نسل آنها باقی بماند برای ما انسانها ،پس برای بقای نسل ازدواج امری است الزامی.

 یکی دیگر از مزایای ازدواج رسیدن به تکامل است بعضی افراد می ترسند از اینکه با همسر خود تفاهم نداشته باشند یا خلق و خوی آنها شبیه هم نباشد درست است این امری است طبیعی چراکه در خلقت چیزی شبیه به هم ساخته نشده حتی افراد دوقلو یا چند قلو نیز شبیه یکدیگر نیستند اگر ظاهر آنها شبیه باشد اثر انگشت یا خلق و خوی آنها با هم فرق دارد پس نباید روی این موضوع تاکید داشت ما با رفتار و گفتار و پندار خودمان روی خلق و خوی دیگران برچسب می زنیم پس سعی کنیم اول خودمان را اصلاح یا تغییر دهیم در ادامه می بینیم همه چیز تغییر کرده.

ازدواج باعث میشود خانواده صورت بگیرد و خانواده  تشکیل دهنده اعضای یک جامعه است افرادی که ازدواج می کنند کمتر در جامعه ایجاد آشوب و تخریب می کنند چراکه می دانند خانواده ی خود نیز در این جامعه زندگی می کند.

به امید ازدواجهای سالم و همینطور جامعه ای سالم و در ادامه آرامشی که در خانواده و جامعه است باید سطح توقعاتمان را پایین بیاوریم و با سخت گیری و تجملاتی که امروزه وجود دارد در امر ازدواج، جوانانمان را به بی راهه نکشانیم چه بسا که ما بزرگترها الگوی فرزندانمان هستیم.

باحترام :همسفر مریمتاریخ : شنبه 29 مهر 1396 | 04:44 ب.ظ | نویسنده : همسفر مریم شفیعی | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.