به نام قدرت مطلق الله

« وادی دوم و تاثیر آن روی من »

به قلم کمک راهنما، همسفرمریم

Image result for ‫تصویر برای مشارکت مکتوب‬‎

شما عظیم ترین توان را در خود دارید که اگر به حرکت افتد بحری باشد برای انسانهای دیگر

به راستی من انسان چقدر خودم را میشناسم؟ آیا هیچ تلاشی برای این شناخت کرده ام؟ از وقتی  که وارد کنگره شدم و به خصوص وارد سفر دوم و در ادامه تجربه جایگاه های خدمتی داشتن با مخلوقی آشنا شدم که هرگز به عظمت خلقت او این چنین نگاه و تفکر نکرده بودم. هر چقدر بیشتر وادی ها و مطالب کنگره 60 را مطالعه میکنم، بیشتر متوجه میشوم که چقدر از خویش خویشتن دور بودم. در گذشته وقتی در آینه خودم را میدیدم انگار غریبه ای آشنا را میدیم، بعضی مواقع بلافاصله از جلو آینه رد می شدم که از خودم فرار کنم شاید برایتان خنده دار باشد اما به خاطر این بود که ظاهر و باطنم دو شخصیت جداگانه بودند و هیچ آشنایی با هم نداشتند اگر به کنگره نمی آمدم هرگز با خود آشتی نمی کردم و دلیل وجود تمامی مشکلات را خودم می دانستم و با این تفکر که من یک موجود بی خاصیت هستم و اینکه مشکل سازم و قدرت و توان حل  مشکلات را در خودم نمی دیدم. واقعا چقدر این احساس تلخ و شکننده است و امروز بیشتر از پیش متوجه میشوم که نا امیدی بزرگترین و بهترین سلاح شیطان است که می تواند با آن انسان را به پوچی و نابودی برساند و از خود و خدای خود دور و دورتر کند که این یکی از اهداف شیطان است.

 انسان در خلقت عظیم ترین و بالاترین درجه را دارد و ارشد مخلوقات است پس چرا باید از چیزی بترسد؟ انسان در هر جایگاهی که هست عین عدالت است و میتواند جایگاه خود را روز به روز با تفکر، تجربه و آموزش ارتقاء دهد، چرا که علم و دانش تمامی ندارند پس منیت نیز معنایی ندارد. انسان با حرکت و خدمت خالصانه می تواند به توان و انرژی خود پی ببرد و حتی کوهی را جابه جا کند پس نا امیدی  مفهومی ندارد؛ به عنوان مثال در گوشه ای از اتاق کز کرده، موجی از تفکرات پوچ و منفی و مشکلاتی که در گذشته برایش به وجود آمده به سراغش آمده و هیچ حسی برای انجام کارهای منزل را ندارد در صورتی که فوق العاد بهم ریخته است؛ در همین لحظه زنگ تلفن به صدا در می آید وقتی تلفن را جواب می دهد متوجه میشود یکی از اقوام می خواهد به منزل آنها بیاید. شاید برای شما هم این اتفاق افتاده باشد؛ بلافاصله بعد از جواب دادن به تلفن تمامی تفکرات را دور میریزیم و شروع به تمیز کردن منزل می کنیم و ظرف مدت کوتاهی آنقدر کار میکنیم که شاید در طول یک هفته این همه کار انجام نمیدهیم این به خاطر قدرت درون است که باید به آن ایمان داشته باشیم و از آن غافل نباشیم چرا که ما برای ادامه زندگی و حل مشکلاتمان باید از این توان و نیرو که بلقوه در وجود همه یکسان است استفاده کنیم. تنها رکن استفاده و استارت آن، حرکت است.

چقدر این پیام زیباست: شما عظیم ترین توان را در خود دارید که اگر به حرکت افتد می توانید بحری باشید برای انسانهای دیگر. وقتی انسان میتواند حتی دریایی باشد پر خیر و برکت برای انسانهای دیگر چرا باید احساس پوچی به او دست دهد در کنگره 60 افرادی بودند که روزی با کوله باری از مشکلات و با تخریبات جسمی، خسته و در مانده به کنگره آمدند ولی حرکت کردند و امروز چراغ روشنی هستند برای کسانی که در راه مانده اند. اولین، بزرگترین و مهمترین قدم، همان قدم اول است که فرد برای نجات خویش بر می دارد و وارد کنگره میشود و هر کسی هم که وارد کنگره شده این قدم را برداشته و در ادامه مسیر نیروهایی آسمانی به کمک او می آیند و راه را برایش هموار میکنندچرا که فرد با الگوهایی که وجود دارد، ایمان و اعتقادش به مسیر دو چندان میشود؛ایمان تجلی نور خداوند در انسان است و ما برای ادامه مسیر به این نور شدیداً نیازمندیم و بدون نور، در ظلمت و تاریکی خواهیم ماند.

نکته بسیار مهمی که وجود دارد این است که باید بدانیم نیروهای شیطانی و یا بازدارنده هرگز دست از تلاش خود بر نمی دارند چرا که سالها مالک وجود ما بوده اند و به راحتی خانه را خالی نمی کنند و دست از تلاش بر نمی دارند؛ برای همین است که یکسری از افراد به کنگره می آیند ولی برمی گردند، اما من اگر این نیروها و نیروی وجودی خود را به خوبی بشناسم به راحتی مالک و صاحبخانه خویش و خویشتن می شوم. امیدوارم هرگز احساس پوچی به کسی دست ندهد و اگر داد روزنه امیدی را برای نجات خویش از این احساس پیدا کندچرا که هیچ مخلوقی جهت بیهودگی قدم به حیات نمی نهد. هیچ کدام از ما به هیچ نیستیم، حتی اگر خود به هیچ فکر کنیم.

 

با احترام: مریم همسفر مرتضیتاریخ : شنبه 6 آبان 1396 | 10:13 ق.ظ | نویسنده : مریم شفیعی | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.