سپاس ایزد پاک و توانا و دانای راز

 

 می دانیم یک دانه اگر بخواهد تبدیل به نهال و بعد تبدیل به درختی تنومند که میوه های آن مفید و با ارزش باشد  چقدر زمان و چقدر رسیدگی می خواهد، یک نهال اگر خواسته قوی داشته باشد می تواند خود را در برابر طوفان نگه دارد اگر قوی باشد میتواند رشد کند و به هدف خودش برسد . امروز ما شاهد رشد و شکوفایی درخت ی تنومند از جنس عشق و محبت هستیم؛ عشق و محبتی که از سرچشمه ی معرفت الهی سیراب می شود و تمامی مراحل سخت را پشت سر گذاشته تا من و شما به راحتی و در آرامش تمام بتوانیم از این درخت تنومند بهره ببریم.

سپاس ایزد پاک و توانا و دانای راز

دستور جلسه این هفته ، بنیان کنگره 60 نام دارد و در این تاریخ بیستمین سال رهایی آقای مهندس دژاکام است بیست سالی  است که ایشان توانستند با روش تدریجی یا بهتر است بگویم روش DST جسم و روان خود را به تعادل برسانند و با تحقیقاتی که ایشان با کمک استادانشان انجام دادند به این نتیجه رسیدند که فرد مصرف کننده با افکار افیونی خود که سالها با آن زندگی کرده و زندگی خود و اطرافیانش را دچار مشکل کرده باید تغییر کند با این مضمون مثلث درمان را  ترسیم کردند که شامل جسم روان و جهانبینی است و برای درمان باید این سه ضلع حیاتی که برای همه ی انسانها بسیار هائز اهمیت است به درمان و تعادل برسد .

از آنجایی که ما با کنگره 60 آشنایی کامل داریم و می دانیم که ریشه و اساس کنگره 60 آقای مهندس هستند از این رو بر می گردیم به زمانی که هسته ی اولیه نهاده شد که برای ما کنگره شصتی ها  آغاز زندگی خیل عظیمی از انسانهاست پس برایمان بسیار مهم و با ارزش است،

 می دانیم یک دانه اگر بخواهد تبدیل به نهال و بعد تبدیل به درختی تنومند که میوه های آن مفید و با ارزش باشد  چقدر زمان و چقدر رسیدگی می خواهد، یک نهال اگر خواسته قوی داشته باشد می تواند خود را در برابر طوفان نگه دارد اگر قوی باشد میتواند رشد کند و به هدف خودش برسد . امروز ما شاهد رشد و شکوفایی درخت ی تنومند از جنس عشق و محبت هستیم؛ عشق و محبتی که از سرچشمه ی معرفت الهی سیراب می شود و تمامی مراحل سخت را پشت سر گذاشته تا من و شما به راحتی و در آرامش تمام بتوانیم از این درخت تنومند بهره ببریم. آری زمانی که من وارد کنگره شدم خبری از طوفان نبود خبری از نا ملایمتی ها نبوده و نیست همه چیز آرام است، همه چیز مهیا است، و با آغوش بازی پذیرفته شدم تا بتوانم در این مسیر من نیز آموزش بگیرم گویی همیشه به همینصورت بوده و هست اما وقتی مقالات و صحبتهای آقای مهندس بنیان گذار کنگره 60 را خواندم و شنیدم متوجه شدم باید شکر گزار باشم و من هم به عنوان عضو کوچکی از کنگره 60 بتوانم هر خدمتی حتی اگر کوچک باشد انجام دهم .

 اکنون باغی پر از میوه های شیرین و درختان عاری از هرگونه آفتی به دست ما سپرده شده به راستی چگونه می شود از این باغ محافظت کنیم؟ وظیفه ی من چیست ؟ مگر نه اینکه خواست بنیان کنگره این است که انسانهایی که در راه مانده اند به درمان و روشنایی برسند،ایشان همیشه و هر هفته با صحبتهای خوبشان مسیر زندگی را به ما می آموزند پس من تنها  باید آنها را در عمل نشان دهم چراکه خواست ایشان هم همین است .

باید بدانم درختی که نیاز به پیوند دارد را باید خراش داد و پیوند مناسب را به آن زد، درختی که خراشیده می شود همراه با درد و سختی است پس از خراشیده شدن برای تبدیل شدن به درخت مفید و پر بار نترسم و هر رنجی را با تمام وجودم بپذیرم تا تغییر کنم .

سالها در نا آگاهی و خواب زمستانی به سر می بردم اما با ورودم به کنگره از نو سبز شدم و خوشحالم که باغبانی مهربان و دلسوز دارم که میتوان او را الگو و رهنمای خویش قرار دهم تا به آنچه می خواهم برسم.

با تمام وجود خداوند را شاکرم که با الهامات خود در دل آقای مهندس جرقه ای را زدند به وسعت هستی که تبدیل به انفجاری شد تا همه ی آنانی که در گیر اعتیاد هستند از نورش بهره ببرند و بتوانند مسیر زندگی خود را از این نور بیابند باز هم شکر شکر شکر بابت داشتن آقای مهندس و انشاالله سالهای سال رهاییشان را جشن بگیریم .

با احترام همسفر مریمتاریخ : دوشنبه 20 آذر 1396 | 01:22 ب.ظ | نویسنده : همسفر مریم شفیعی | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.