«به نام قدرت مطلق الله»

در باب دستور جلسه وادی چهارم


همه ی وادی ها قوانینی به ما نشان میدهند که عمل کردن به آنها رسیدن به حال خوش است و عمل نکردن به آنها دچار شدن به رنج و عذاب و هزاران مشکل است.

در این وادی مرز بین مسئولیت خودمان و مسئولیت قدرت مطلق مشخص شده است ومی فهمیم که خودمان مسئول کارهای انجام شده ی خود هستیم و می فهمیم که تمام هستی کار خود را تمام وکمال و به زیباترین شکل انجام داده اند،ولی انسان بر اثر جهل و نادانی به جسم و روان خود تخریب وارد کرده است وما باید با بالابردن  دانایی ،شان و منزلگاه خود را پیدا کرده و با اجرای قوانین الهی مسئولیت خود را به نحو احسنت انجام دهیم.

همان گونه که در کنگره60 باید بفهمیم که از هیچ کسی کاری برنمی آید مگر خودمان،مسئله حیاتی برای یک سفر اولی شربت او.تی هست ومقدار وسر وقت خوردن وبرای یک سفر دومی همان گرفتن خدمت می باشد تا دستهای آسمانی به ما کمک کنند.پس در اصل باید مسئولیت خود را بشناسیم و حق و حقوق دیگران را رعایت کنیم و باید افکار خود را از درون درست کنیم که روی رفتار ما تاثیر می گذارد و بعد خودمان به حل مشکل بپردازیم وبعد از خدا کمک بخواهیم.

نفس تعیین موجودیت میکند و خواسته هم دارد،هم معقول وهم نا معقول.خواسته افکار و عقیده ی ماست ومثل دانه ی هر میوه هست که حتما وجود دارد،پس هم خواسته وهم بستر مناسب باید باشد.هسته ی جسم(صور آشکار)در هر جا که هستیم با ماست ولی هسته ی خارجی(صور پنهان) افکار و احساسات ما را به همه جا می برد که با قرار گرفتن در صراط مستقیم میتوانیم هسته ی خارجی خود را حفظ کنیم.نفس هر انسان بر مبنای خواسته ها ودانایی او در یک رتبه یا درجه قرار می گیرد:

1-نفس اماره:که فقط سفر از تاریکی به تاریکی هست و یک نوع نفس حیوانی است.

2-نفس لوامه:یک نوع سرزنش کننده است و اگر کار ضدارزشی انجام دادیم دچار عذاب وجدان می شویم و سکوی پرتاب هم می باشد هم به طرف نفس مطمئنه و یا به طرف نفس اماره.

3-نفس مطمئنه:بهترین نوع نفس هست و وقتی صورت می گیرد که انسان در صراط مستقیم بوده و بر اثر تزکیه و پالایش به معرفت شناخت کامل رسیده باشد که فقط به فرمان عقل عمل کند.

در نتیجه انسان با داشتن اختیار وپذیرفتن مسئولیت حیات خود میتواند خود را به بالاترین نقطه تکامل و فرمان عقل همراه با صلح و آرامش برساند.

«پس از ما حرکت،از خداوند برکت»

 

با احترام همسفر سعیدهتاریخ : یکشنبه 3 دی 1396 | 02:50 ب.ظ | نویسنده : همسفر سعیده | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.