به نام قدرت مطلق الله

خلاصه ای از سی دی خدا

نتیجه تصویری برای تصویر زیبا از کلمه خدا

ای انسان‌ها بدانید برای آدمی جز آنچه خود انجام داده نخواهد بود بعنی بقای وجود و هستی آدمی بودن او،حیات مادی و معنوی ، دنیوی و اخروی او،شخصیت و هویت او و بلکه همه‌ چیز او وابسته به کار و تلاش اوست ولاغیر و هر کس کوشش کند فقط برای شخص خود کوشش کرده است و به سوی خود او است و خدا البته بی‌نیازاست.

در ابتدا باید بدانیم تعریف جامع از خداوند و انسان چیست؟

خداوند متعال ضد ندارد و شیطان ضد خداوند نیست بلکه مخلوق خداوند است.اما چون انسان هر چیزی را ضدش می‌شناسد به‌سختی می‌تواند خداوند را بشناسد.

درکلام الله می‌فرماید:الله نورالسماوات والارض یعنی خداوند نور زمین و سماوات است،که درسیستم کائنات ،نور، حکم فرماندهی دارد و صوت حکم ارسال وانتقال اطلاعات ،وحس آن چیزی است که ما به‌ وسیله آن نور و صوت را درک می‌کنیم.

قل هوالله احدیعنی خداوند احد است وهمتایی ندارد.

الله صمدلم یلد ولم یولد یعنی زاییده نشده است ونمی زاید؛ در اینجا زاییدن به معنای تولیدمثل است یعنی خداوند مثل خودش را تولید نکرده است و(صمد)یعنی بی‌نیاز است.

حال باید ببینیم که انسان چیست؟ انسان دارای دو صور است ۱-صور آشکار که همان جسم است که شامل قلب،دست،پا،چشم،و....است.2-صور پنهان است که شامل عقل،نفس،حس،روح است که قابل دیدن نیست.

خداوند در قرآن می‌فرماید:من صور ظاهری انسان را از خاک وگل کوزه گری آفریدم که درآن عناصر فراوان دارد و در مورد صور پنهان من انسان را آفریدم از یک نفس واحده و در جایی میفرماید جان را آفریدم از آتش وشعله های رخشنده و یا از آتش مسموم.

نار مسموم چیست؟ انرژی و نوری هست که هنوز پالایش نشده است و این انسانیست که وظیفه دارد این ناخالصی‌ها رادرچرخه حیات و عمر خود تزکیه و پالایش کند تا به آن نور حقیقی که خداوند است برسد پس هرچه انسان ایمانش قوی‌تر باشد به خداوند نزدیک‌تر است.

رابطه انسان با خداوند:انسان چیزی نیست مگر آنکه خودش سعی و تلاش کند چون موجودی است که اختیار دارد پس مسئولیت بر گردن خودش استلیس الانسان الاماسعی

امام محمدباقر می‌فرمایند:با هوای نفسانی خود مبارزه کن همان‌گونه که با دشمنت مبارزه می‌کنی قرآن کریم درآیات منور خود با صدای رسا در طول تاریخ اسلام به عالم و آدم اعلام کرده است ،که ای انسان‌ها بدانید برای آدمی جز آنچه خود انجام داده نخواهد بود بعنی بقای وجود و هستی آدمی بودن او،حیات مادی و معنوی ، دنیوی و اخروی او،شخصیت و هویت او و بلکه همه‌چیز او وابسته به کار و تلاش اوست ولاغیر و هر کس کوشش کند فقط برای شخص خود کوشش کرده است و به سوی خود او است و خدا البته بی‌نیاز است.

یکی را که سعی قدم بیشتر              به درگاه حق منزلت بیشتر

نامبرده رنج گنج میسر نمی‌شود            مزد آن گرفت جان برادر که کارکرد.


نگارش: همسفر ربابه

تایپ :همسفر مهری

تنظیم:همسفر مریم

تاریخ : چهارشنبه 8 شهریور 1396 | 12:18 ب.ظ | نویسنده : همسفر مریم شفیعی | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.