به نام قدرت مطلق الله

تن زنده والا به ورزندگی است     که ورزندگی مایه ی زندگی است

به ورزش گرای و سرافراز باش     که فرجام سستی سرافکندگی است

ز ورزش میاسای و کوشنده باش     که بنیاد گیتی به کوشندگی است

هدف از ورزش در کنگره رسیدن به جهانبینی درست، صداقت و درستی و پاکی و هم از نظر جسمانی  جسمی سالم و بانشاط است. و هدف دیگر کمک به پیشبرد اهداف کنگره 60 و رساندن این پیام به جهانیان است که اعتیاد درمان قطعی دارد.

کنگره 60 معتقد است سلامت جسمی فرد با عوامل روانی و محیط اجتماعی یا جهانبینی وی در ارتباط است (تعادل در، جسم، روان و جهانبینی) میدانیم که برای به تعادل رسیدن جسم، باید روان و برای به تعادل رسیدن روان، جهانبینی فرد تغییر و به تعادل برسد و اگر یکی از این اضلاع به تعادل یا درمان لازم نرسد فرد دچار مشکل و برگشت به بیماری خواهد شد؛ چرا که درمان فوق ترک و تعادل فوق درمان است.

برای به تعادل رسیدن جسم و روان 10 الی 11 ماه زمان نیاز است با روش DST و داروی OT ،ولی برای جهانبینی خدا میداند؛ جهانبینی عبارت است از احساس، درک و دریافت ما از دنیای درون و بیرون ،که همان افکار، اندیشه و حالات درونی ما را در بر گرفته و در اصل شخصیت اجتماعی ما را به وجود می آورد؛ شخصیت اجتماعی سالم، بیان کننده ی رشد صحیح و طبیعی روانی افراد است تحقیقات نشان می دهد کسانی که در برنامه روزانه خود ورزش را نیز نهادینه کرده اند از شخصیت اجتماعی سالمتری برخوردارند.

در کنگره با جلسات آموزشی که در هفته انجام میشود و گوش دادن به سی دی ها و عمل کردن به آنها می توانیم جهانبینی خود را تا حدود قابل توجهی تغییر دهیم اما کنگره 60 ورزش را نیز یکی از ملزومات درمان می داند و در کنار آموزشها قرار داد.

 اما چرا ورزش؟ شاید برای افرادی که تازه  وارد کنگره 60 می شوند و متوجه رشته ورزشی اعضای کنگره می شوند برایشان سؤال باشد؛ ورزش در بین کسانی که مصرف کننده بودند چه می کند؟ مگر میشود کسی که مصرف کننده بوده بتواند اعمال ورزشی را به خوبی انجام دهد؟ بله کنگره معتقد است ورزش مکمل درمان است و افرادی می توانند ورزش کنند که به درمان رسیده اند یا در پروسه ی درمان صحیح قرار گرفته اند به عبارتی کسی که درمان نشده نمی تواند اعمال ورزشی را به درستی انجام دهد.

ورزش علاوه بر اینکه آثار و پیامدهای شگرفی در سلامت جسم افراد دارد به بهبود بخشیدن وضع زندگی نیز کمک شایانی می کند؛چراکه افراد با شرکت در ورزشهای گروهی شکست و پیروزی را می آموزند؛ زندگی نیز عرصه ی برد و باخت ما انسانهاست و ما اگر در ورزش بیاموزیم که همیشه پیروز میدان نیستیم در برابر شکست ها و ناکامی های زندگی شانه خالی نمی کنیم؛ چراکه می دانیم هر پیروزی برای ما نیست و همچنین هر شکست. پس اگر ما شکست یا پیروزی را زودتر از آنکه در نبرد زندگی تجربه کنیم در جای دیگری که همان میدان ورزش است بیاموزیم خیلی بهتر در زندگی که سرنوشت ما در آن رقم می خورد عمل می کنیم هر چند ورزش در کنگره 60 با دید دیگری انجام می شود؛ برد و باخت از دیدگاه آنها مفهومی ندارد و با محبت، با یکدیگر برخورد میکنند که این از نظر من به دلیل آموزشهای جهانبینی است که در کنگره آموخته اند.

 ورزش تو را به اوج نشاط است رهنمون   بی ورزش آدمی به نسیمی است سرنگون

ورزش جلا و سیقل روح است و جسم تو    اینگونه هم برون تو زیباست هم درون

انجام فعالیتهای ورزشی اگر به طور اصولی و بر اساس یک برنامه منظم و صحیح باشد علاوه بر تندرستی و سلامتی جسم، باعث افزایش اعتماد به نفس ، ایجاد احساس موفقیت ، افزایش خلاقیت های فردی که انرژی مضاعفی را به فرد می دهد، احساس کاهش قابل ملاحضه ای در غم و اندوه و تاثیر فوق العاده ای برای کاهش اضطراب و افسرگی دارد که این عوارض رابطه تنگاتنگی با حالات روحی و روانی و جهانبینی ما دارد. در ورزش و حرکات منظم بدنی باید سه اصل را مد نظر داشته باشیم: 1- ورزش مناسب  ( ورزشی که برای جسم ما تخریب ایجاد نکند) 2- در ساعات مناسب ( با معده پر و در ساعات شب که اوج تولیدکازکربنیک است ورزش نکنیم ) 3- مکان مناسب ( ورزشها به تناسب خود به مکانهای مخصوص به خود نیاز دارد)

باکار و فعالیت یا بهتر است بگویم ورزش، در واقع خواهیم توانست ذهن خود را از درگیر شدن با افکار منفی منحرف کنیم و بسیاری از پیامدهای ناخوشایند آن را خنثی کنیم و هنگام مواجه با استرس یا اضطراب خونسردی و آرامش بیشتری داشته باشیم و مطمئنا این به دلیل فعل و انفعالاتی است که در بدن صورت می گیرد و به کمک ما می آید تا از عهده فشار روحی براییم و از تبدیل آن به بیماری جلوگیری کنیم. ورزش برای پر کردن اوقات فراغت فرزندان ما بهترین گزینه است چراکه از رفتارهای انحرافی آنها در سنین نوجوانی و جوانی جلوگیری می کند.

آقای مهندس با آموزشهای نابشان مدام در حال آموزش دادن  و نشان دادن راه و مسیر درست زندگی کردن به ما هستند و از نظر ایشان بالاترین علم، علم درست زندگی کردن است پس برای درست زندگی کردن و آموختن چگونه زندگی کردن باید روی سه ضلع ،جسم ،روان و جهانبینیمان کار شود. ایشان به امر سالم زیستی برای اعضای کنگره بسیار اهمیت می دهند چه از نظر تغذیه، چه از نظرافکار و اندیشه ؛ ازین رو کنگره 60 با فعالیت های ورزشی و همه ساله با ایجاد المپیاد ورزشی جشنواره عقاب طلایی توانسته نقش ورزش را در کنگره به طرز بسیار عظیمی پر رنگ نشان دهد چنانکه رها یافته گان کنگره 60 توانستند با نهایت ادب و احترام  و نظم و انظباط تا سطح حضور در تیم های ملی و رقابت با تیم های قوی و مطرح کشور صعود کنند و هدف آنها برد و باخت در بازی نیست بلکه به ورزش به دید دیگری نگاه می کنند و برد و باخت در درجه دو یا سه قرار دارد که این نشان دهنده ی جهانبینی در ورزش آنهاست .

رشته های ورزشی کنگره 60 عبارت است از تیر اندازی با کمان، راگبی، فوتبال، والیبال، کشتی، تنیس روی میز، بدمینتون، فریزبی، دارت، شطرنج، شنا، آمادگی جسمانی، ایروبیک و ورزش باستانی در مدت زمان 10 ماه به رقابت می پردازند که دو رشته ورزشی تیراندازی و راگبی در کنگره 60 در قالب باشگاه رسمی فعالیت می نمایند . هدف از ورزش در کنگره رسیدن به جهانبینی درست، صداقت و درستی و پاکی و هم از نظر جسمانی  جسمی سالم و بانشاط است. و هدف دیگر کمک به پیشبرد اهداف کنگره 60 و رساندن این پیام به جهانیان است که اعتیاد درمان قطعی دارد.

امید است همه ی اعضا بتوانیم در این راستا تلاش کنیم تا به سلامتی ، نشاط و شادی دست بیابیم و این کار جرقه و حرکتی باشد برای فرزندانمان، چراکه ما الگوهایی برای آنها هستیم .

به امید موفقیت روز افزون در امر آموزش و پرورش جسم و روان

با احترام: کمک راهنما همسفر مریم(لژیون دوم)تاریخ : پنجشنبه 7 دی 1396 | 03:54 ب.ظ | نویسنده : همسفر مریم شفیعی | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.