به نام قدرت مطلق الله

برداشتی از سی دی ریتم از آقای مهندس

ما در مورد صور پنهان می گوییم که فکر نکنید زندگی فقط همین است هرکسی خورد، خورد هرکسی هر خلافی کرد ، کرد تمام شد رفت ، نه این نیست پرده ای پشت پرده است، کاسه ای زیر نیم کاسه هست.

استاد : حس مربوط به ساختمان جسمی بدن است در حال حاضر، یعنی زمانی که جسم، روح و نفس با هم باشند 5 حس دیگر با اندام های نامبرده شده یعنی 7 پیکر که این 7 پیکره ها با آن حس در ارتباط می باشند، که هر دو قسمت قابل لمس نیستند اما قابل حس از نوع خودش می باشند که با قالب بیرون و غیره که می دانید در ارتباط جاری هستند.آیا مفهوم شد؟

ما برای جسم ارزش بسیاری قائل هستیم چراکه جسم شهر وجودی، بلد، خانه و جایی است که ما درآن زندگی می کنیم.

خاصیت جسم : این است که خودش، خودش را می سازد و ترمیم میکند در صورتی که ماشین یا خانه خودشان را ترمیم نمی کنند.ما گاهی اوقات جسم را سرسری می گیریم و آن را ساده می گیریم واین در صورتی است که جسم ما دارای سیستم پیچیده ای است که اطلاعات و دانشی را برای نگهداری می طلبد و اگر آگاهی نباشد، دچار انواع و اقسام بیماری های مختلف می شویم .

اگر قوانین بسیار ساده ای را نیز رعایت کنیم می توانیم جسمی سالم داشته باشیم قدر مسلم اگر اتومبیلی داشته باشیم برای هر قسمتی ار آن نیازمندی هایی وجود دارد مثلا برای لاستیک ، باد و برای ترمز، روغن ترمز، جسم ما هم به همین صورت است.

یکسری مواد است که ما از بیرون می گیریم و در بدن تبدیل به ماده ی دیگری می کنیم و یک فرایندی دارد مثلا برای دریافت کلسیم ؛  گاو کلسیم را از طریق گیاه می خورد و ما از شیر و ماست آن استفاده میکنیم و کلسیم مورد نیاز را دریافت می کنیم. موادی  نیز مورد نیاز جسم است که خود بدن آن را می سازد مثلا اندرفین، دینرفین، انکفالین، هورمونها و آنزیم ها که اگر این موارد را جسم تولید نکند دچار مشکل و بیماری می شویم.نکته ای دیگر که در سلامتی جسم مهم است ژن می باشد؛ که نقش نقشه ی ساختمان را انجام می دهد و در اصل ساختار اصلی ساختمان است و حکم تیرآهن و میلگرد ساختمان را دارد.

خود ژن کاری نمی کند؛ میگوییم (بیان ژن) ژن دستور می دهد تا کاری انجام شود مثلا دستور میدهد دوپامین یا اندرفین و ... تولید شود که در سلامتی ما بسیار تاثیر دارد که هر کسی ژنتیکش چگونه است. بیان ژن قابل تغییر است ، در ژن محدودیت هایی است ولی می شود کاری کرد.

علم پزشکی با شناخت میکروبها و مقابله با آنها  باعث طول عمر بشر شده است؛ اما در برخی سطوح به جای اینکه بیماری را از بین ببرند علائم بیماری را از بین می برند؛ درد علائم بالینی بدن است و ما با درد می فهمیم که کجای بدنمان بیمار است.

عامل بیماری باید شناسایی شود ما این را از اعتیاد فهمیدیم در اعتیاد هم سعی می کنند علائم بیماری از بین برود.

حال آیا همه چیز ما جسم است یا خانه و اتومبیل پس خود راننده یا صاحبخانه چه؟

خود راننده یا صاحبخانه می شود روان، مجموعه خلق و خو را می گویند روان

روان را چه می سازد؟ 1- جسم 2- بیوشیمی جسم 3- جهانبینی و نگرش4- صور پنهان

1-      جسم : اگر قسمتی از بدن بیمار باشد در خلق و خوی ما هم تاثیر می گذارد .

2-      بیوشیمی : که همان سیستم تولید کننده ناقل های عصبی و هورمونی ماست و اندرفین ها و انکفالین ها و ... را تولید می کند که در کل سرحال بودن ما ، بی انرژی بودن، کسل بودن افسرده و کم حوصله بودن ما همه بستگی به تولید این قسمت از جسم دارد که رابطه تنگاتنگی با خلق و خوی ما دارد.

3-      جهانبینی و نگرش: ما چگونه حیات را می بینیم، چگونه خودمان را میبینیم ما با نگرش و تفکرمان می توانیم در یک لحظه دشمن را دوست و دوست را دشمن ببینیم. انسانهایی که امیدوار هستند کمتر بیمار می شوند. ما 150 نوع بیماری سایکسوماتیک داریم که از نا امیدی و ناشکری بوجود می آید . ما میتوانیم با یک نان از زندگی لذت ببریم و با میلیاردها تومان پول لذت نبریم و این بستگی به نگرش ما دارد.پس نگاه ما به زندگی بسیار هائز اهمیت است.

4-      صور پنهان : که برای قسمتهای نا شناخته انسان است و دیده نمی شود ما در مورد جسم که کاملا دیده می شود شناخت کاملی نداریم چه برسد به صور پنهان که قابل رؤیت نیست .

مولانا می گوید:

پنج حس از درون ماسور او(چشم، گوش، بینی و...که چسبیده به جسم)

پنج حس از برون مَامور او

ده حس است و هفت اندام دگر

آن چه اندر گفت ناید می شمار

پنج حس ما تا موقعی کار می کند که ما زنده هستیم وقتی روح و نفس خارج شوند دیگر کارنمی کنند مانند زمان خواب، زمانی که ما خواب هستیم حس های دیگر و پیکرهای دیگر فعال می شوند و پنج حس بیرون و آن پیکره ی دیگر قابل لمس نیستند اما قابل لمس از نوع خودش می باشد.

ما در مورد صور پنهان می گوییم که فکر نکنید زندگی فقط همین است هرکسی خورد، خورد هرکسی هر خلافی کرد ، کرد تمام شد رفت ، نه این نیست پرده ای پشت پرده است، کاسه ای زیر نیم کاسه هست.

آقای مهندس در سی دی علمی تکلیفی را به ما دادند و در این سی دی نیز در مورد آن صحبت کردند و باز تکلیفی را برای ما دادند که امیدوارم با گوش کردن به سی دی و اجرا کردن تکلیف بتوانیم متوجه آنچه مد نظر آقای مهندس هست بشویم.ایشان در ادامه فرمودند منظور از این تکلیف این است که بدانیم قران کریم با نظم و انظباط و ریتم خاصی ما را متوجه میکند که همه آفرینش هستی بر مبنای نظمی آفریده شده و به اینصورت نیست که هر کسی هر کاری دلش میخواهد انجام دهد وعواقبش دامن گیرش نشود .

 

نگارش: کمک راهنما همسفر مریم (لژیون دوم)تاریخ : پنجشنبه 28 دی 1396 | 09:57 ق.ظ | نویسنده : همسفر مریم شفیعی | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.