به نام نامی عشق الله

Image result for ‫تصویر برای وادی پنجم‬‎

 

 

زمانی که خوب به اطرافمان می نگریم متوجه میشویم در این جهان هیچ چیز ساکن نیست و همه چیز حتی اجسام نیز در حال حرکت و تغییر، هستند تا برسند به آن چیزی که مد نظر پروردگار عالمیان است (تغییر،تبدیل. ترخیص)

گاهی اوقات غرق در تفکرتمان میشویم و شاید ساعتها زمان خود را صرف فکر کردن میکنیم که این کار چه در ظاهر و چه در باطن اگر عملی نشود کاری بیهوده خواهد بود.

 در وادی های اول تا چهارم یاد میگیریم که قبل از انجام هر کاری باید تفکر کنیم به قدرت خود متکی باشیم و از کسی توقعات بی جانداشته باشیم و مسئولیت مشکلات و کارهای خودمان را خودمان بپذیریم . اگر خوب دقت کنیم میبینیم تا اینجا روی درست تفکر کردن ما کار شده اما این وادی قانون حرکت را به ما می دهد و اگر ما چهار وادی قبل را به خوبی روی خود کار کرده باشیم می توانیم حرکت کنیم آن هم حرکتی که زندگی ما را از تاریکی ، جهالت ، بهم ریخته گی ذهنی و آشفته گی به طرف روشنایی ،آرامش ، صلح  و دوستی متحول می کند چرا که این بار با متکی بودن به قدرت خویش حرکت می کنیم.

 در این وادی به پله هایی اشاره شده که انجام آنها دیگر در تفکرات هیچ معنایی ندارد لزا با عمل کردن آنها نا خودآگاه در رفتار ، کردار و گفتار ما نیز تاثیر می گذارد اولین پله که از مهمترین پله های تزکیه و پالایش است برگشت از ضد ارزشهاست که کلید اول قفلهای بسته ی ما هست که باید ابتدا قفل اول باز شود تا بتوانیم به قفل های دیگر برسیم . امید است با اجرایی کردن پله ها که همگی برای رسیدن و سعود کردن ما بسیار با ارزش هستند بتوانیم به صلح و آرامش برسیم.

 

با احترام همسفر مریمتاریخ : یکشنبه 1 بهمن 1396 | 12:19 ب.ظ | نویسنده : همسفر مریم شفیعی | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.